Clear Aligner

System CLEAR-ALIGNER

Nowoczesna metoda korekcji wad zgryzu.

W nowoczesnej ortodoncji do korygowania wad zgryzu coraz częściej stosuje się szyny CLEAR-ALIGNER. Metoda ta jest bardzo skuteczna w szczególności w przypadku leczenia osób dorosłych. Tysiące wyleczonych pacjentów dowodzi skuteczności tej metody. Zapewnia ona wysoką skuteczność leczenia jednocześnie zachowując wysoki poziom komfortu.

Innowacyjny system CLEAR-ALIGNER może być efektywnie stosowany do np. zamykania luk między zębowych, przy stłoczeniu zębów, korygowania zgryzu głębokiego czy krzyżowego. Również system ten często zostaje użyty po leczeniu aparatem stałym.

Szyny CLEAR-ALIGNER są wykonane z przezroczystego tworzywa i są praktycznie niewidoczne dla innych. Nakładki również są biokompatybilne i przezroczyste, ze względu że zdejmuję się bardzo łatwo, troska o higienę jamy ustnej jest na najwyższym poziomie.

Zalety systemu CLEAR-ALIGNER:

  • NIEWIDOCZNE praktycznie niezauważalne, można rozmawiać i śmiać się bez obaw

  • KOMFORTOWE szyny są bardzo gładkie, nie posiadają śrub i drutów

  • RUCHOME szybko i łatwo mogą być wyjęte z ust, np. podczas jedzenia lub mysia zębów

  • HIGIENIECZNE łatwe w utrzymaniu czystości

  • SKUTECZNE optymalnie i precyzyjne rezultaty leczenia w krótkim czasie

  • EKONOMICZNE w wielu przypadkach terapia jest bardziej korzystna cenowo w porównaniu z innymi formami leczenia

  • WYSOKA TOLERANCJA biokompatybilny materiał z których wykonujemy szyny nie powoduje swędzenia i reakcji alergicznych

Przebieg leczenia systemem CLEAR-ALIGNER

 

1. KONSULTACJA Z LEKARZEM

Przebieg leczenia system CLEAR-ALIGNER zaczyna się od konsultacji ze specjalistą. Na podstawie wstępnej diagnozy i rozmowy z pacjentem lekarz wstępnie opisuję proces leczenia system szyn CLEAR-ALIGNER.

2. ZLECENIE PRZEZ LEKARZA WYKONANIE PLANU LECZENIA W CERTFIKOWANYM LABORATORIUM

Laboratorium wykonuje plan leczenia i set up końcowy, są zawarte wszystkie wartości ile zostaną przesunięte zęby i ile będzie etapów leczenia.

3. KONSULTACJA W GABINECIE I AKCEPTACJA PLANU LECZENIA

Na tej wizycie pacjent zobaczy jak będą wyglądały jego zęby po leczeniu. Na tej wizycie pacjent z lekarzem akceptują plan leczenia.

4. WYKONANIE NKŁADEK

Na tym etapie wykonujemy pierwszy etap planu leczenia, Zestaw składa się z trzech nakładek o równych grubościach : soft -0,5, medium-0,625, hard-0,75. Nakładki są wykonane metodą termoformowalną. Nakładki trafiają do lekarza w czasie ok 4-5 od wykonania wycisku.

5. OKRES AKTYWNEGO LECZENIA CLEAR ALIGNER

Nakładki trafiają do gabinetu gdzie pacjent zostaje poinstruowany jak użytkować szyny. Pacjent otrzymuje trzy szyny soft, medium ,hard. Leczenie metoda CLEAR ALIGNER polega na noszeniu nakładek w kolejności od soft – 1 tydzień, medium- 1 tydzień a ostatnia hard 2 tygodnie. Pacjent powinien nosić szynę co najmniej 20 godzin na dobę. Po upływie 3 tygodniu pacjent przychodzi do gabinetu i podczas tej wizyty lekarz sprawdza przebieg i postępy leczenia. Na tej wizycie również lekarz pobiera wyciski do następnego etapu. Następny etap zostaje doręczony do gabinety w ciągu tygodnia.

6. OKRES STABILIZACJI I RETENCJI ZĘBÓW W NOWYM POŁOŻENIU

Jest to bardzo ważny etap w leczeniu, bo stabilizujemy efekty osiągnięte dzięki nakładkom CLEAR-ALIGNER. Noszenie nakładki retencyjnej jest integralną częścią całego leczenia. Nakładkę retencyjną nosi się ściśle według zaleceń lekarza. Przyjęte jest że retencję nosi się dwukrotnie dłużej niż było leczenie.

Pracujemy na rekomendowanych urządzeniach z firmy Scheu Dental.

 

 

 

Kontakt

Ul. Warszawska 399
42-200 Częstochowa
Tel. 600 922 738
Tel. 536 450 050